Ako správne dávkovať oleje do prania?

Ako správne dávkovať oleje do prania?

Foto: vonavydomov

Správny pomer produktov je základným predpokladom k tomu aby bol výsledok presne taký, aký očakávate. Postupujte presne podľa návodu na použitie k jednotlivým produktom a výsledok sa zaručene dostaví.

Správny pomer produktov je základným predpokladom k tomu aby bol výsledok presne taký, aký očakávate. Postupujte presne podľa návodu na použitie k jednotlivým produktom a výsledok sa zaručene dostaví.

 

Dávkovanie voňavých olejov do prania

Voňavé oleje do prania sa dávkujú nasledovne: 5ml oleja /na 5kg bielizne/ do nádržky pre aviváž. Oleje sa používajú ako náhrada aviváže. Okrem oleja je potrebné pridať do vedľajšej nádržky prací prostriedok.

 

Ako odmerať 5ml? Použite vrchnáčik z voňavého oleja, ktorý predstavuje cca 5ml. Po vypraní sa môžete tešiť z nádherne voňavého prádla, ktoré prevonia nielen váš šatník, ale celú vašu domácnosť.

Olej nezanecháva na textíliách žiadne škvrny. Textílie zjemňuje, je šetrný k vašej práčke a navyše nezanecháva mazľavý povlak ako bežné aviváže. Každý olej je silný koncentrát, ktorý sa neriedi s vodou, ale dávkuje sa len pár kvapiek/5ml/.

Čomu sa vyvarovať? Olej aplikujte IBA do nádržky na aviváž. Nelejte ho do bubna práčky ani ho nepoužívajte do iných spotrebičov.

Ak dôjde k rozliatiu oleja, čím skôr ho utrite handričkou.

Ak dôjde ku kontaktu s pokožkou alebo očami, čím skôr ho umyte čistou vodou.

 

Dávkovanie voňavých olejov do sušičky

Ak chcete, aby vám prádlo príjemne voňalo aj po vysušení v sušičke postupujte presne podľa návodu. Dávkuje sa pár kvapiek oleja na starší kus látky, ktorý už nebudete potrebovať. Takýto kus látky (handričky) vložte do sušičky spolu s oblečením. Olej nikdy nepridávajte priamo na oblečenie alebo na iné miesta, vždy zvoľte kus látky alebo papierik do sušenia. Po vysušení bude vaše prádlo jemné, mäkké a dokonale prevoňané. Ak ho uložíte do šatníka, vôňu budete cítiť ešte niekoľko mesiacov.


Dávkovanie vzoriek voňavých olejov

Vzorky voňavých olejov používajte na 2 prania. Obsahujú 10 ml a tak vám olej vyjstačí presne na dve dávky - 5ml oleja na 1 pranie do nádržky pre aviváž.  
 

Dávkovanie pracích gélov

Pracie gély sa dávkujú 25ml na jedno pranie štandardne do nádržky na prací gél. Svojou jemnou vôňou pripomínajú príjemnú vôňu čistoty. Ak preferujete výrazné dlhotrvajúce vône, stačí pridať pár kvapiek jedného z voňavých olejov/5ml/ a vaše prádlo bude prevoňané ako nikdy predtým. 


 

Dávkovanie prostriedkov na umývanie

V našej ponuke nájdete niekoľko prostriedkov na umývanie podláh v rôznych vôňach. Dávkujú sa nasledovne: 20 ml na 5l vody. Vaša podlaha bude čistá, voňavá, lesklá a bez šmúh. Ušetrite si čas na dôležitejšie veci v živote a upratovanie nechajte na prostriedky z voňavého domova. Postarajú sa o celú vašu domácnosť.

Návod na použitie - izbové vône

Izbové vône majú elegantné prevedenie v sklenenej fľaši so vzácnymi tyčinkami, ktoré sa perfektne dizajnovo hodia do interiéru a prevoňajú domácnosť. Ako postupovať pri ich otvorení?

 

Odstráňte uzáver zo sklenenej fľaše. Ponorte tyčinky a počkajte niekoľko minút na vstrebanie vône a potom ich otočte opačným smerom. Ak je požadovaná vyššia intenzita parfému, tento úkon občas opakujte. Pri každom dotyku s tekutinou je vhodné si dôkladne umyť ruky.

 

Ak dôjde k náhodnému rozliatiu vône, odporúčame čo najskôr povrch vysušiť a okamžite opláchnuť vodou. Niektoré jemné a pórovité povrchy, ako napríklad drevo a mramor, sa môžu jednoducho zafarbiť absorbovaním vône. Preto odporúčame vôňu umiestniť na stabilnú podložku, pokiaľ možno nie v priamom kontakte s nasiakavými povrchmi.
 

Návod na použitie - esenciálne oleje do difúzerov

Esenciálne oleje Le Essenza di Elda sú rozpustné vo vode a vhodné do aróma lámp, difúzerov a výhrevných telies vhodných pre doplnenie vône. Najefektívnejšie využitie majú práve v aromaterapii pre navodenie príjemnej atmosféry a relaxu po náročnom dni.

Použitie: Nalejte pár kvapiek (8 - 10 a viac pre vyššiu intenzitu) esenciálneho oleja priamo do vody.

 

TIP pre vás! Zvoľte difúzer Arya s efektom horiaceho plamienka, pridajte esenciálny olej podľa návodu a užívajte si pokojný večer. Budete unesení a zároveň prekvapení pretože vône sú príjemné a dlhotrvajúce. Pre dokonalé uvoľnenie a harmóniu zmyslov si vyberajte esenciálne oleje spontánne, intuitívne a dajte na prvé nadýchnutie sa - jednoducho sa zamilujete!