Prací prášok alebo prací gél?

Prací prášok alebo prací gél?

Foto: vonavydomov

Mladá holka alebo skúsená pani domáca - všetky máme rovnaké otázky a rôzne odpovede na to, akými prostriedkami je najlepšie svoju domácnosť vybaviť, ak túžime po krásnom, čistom a voňavom prádle pre celú rodinu.

Mladá holka alebo skúsená pani domáca - všetky máme rovnaké otázky a rôzne odpovede na to, akými prostriedkami je najlepšie svoju domácnosť vybaviť, ak túžime po krásnom, čistom a voňavom prádle pre celú rodinu.

 

Je úplne jedno, ako dobre Vám chce pomôcť skúsená starká. Každý Vám bude tvrdiť niečo iné a predsa  bude mať každý kúsok skutočnej pravdy. Koniec - koncov, nikto nevyrába čistiace prostriedky len na oko a každý chce pre nás to najlepšie!

 

Ako si však vybrať zo širokej ponuky rôznorodých pracích prostriedkov?

 

Najlepšie je zvoliť si podľa potrieb vlastnej domácnosti. Čo z toho, že starká potrebuje poriadne naškrobiť ľanový obrus, keď u Vás doma sú aj najsviatočnejšie obrusy vyrobené z dobre udržiavateľného teflónového základu? Nie je dôvod kupovať superagresívne pracie prášky, keď nepotrebujete prať zaolejované pracovné oblečenie?

 

Vysvetlime si základné potreby a rozdiely medzi pracím práškom a pracím gélom na drobné.

Väčšina pracích práškov obsahujú bieliace zložky. Sú teda zbytočne zaťažujúce nielen na Vašu pokožku, ale i pre prostredie. Zo samotnej podstaty pracieho prášku je zrejmé, že na to, aby sa dokonalo rozpustil, potrebujete použiť buď veľké množstvo vody alebo vyššie teploty a teda i pracie programy, ktoré spravidla trvajú dlho. I keď výrobca deklaruje, že prášok možno použiť pri nižších teplotách, je veľmi dôležité dobre si preštudovať správne dávkovanie.

Ak sa stane, že prášku nasypete príliš veľa, alebo iba o niečo viac, ako sa stihne počas Vami zvoleného programu dobre rozpustiť, riskujete možné kožné problémy a bielizeň fľakatú od zhlukov prášku.

Na druhej strane pracie gély

  • Sú ľahko rozpustné, preto fungujú lepšie už pri nižších teplotách
  • Nemusia obsahovať bieliace chemikálie
  • Sú vhodné i na ručné a rýchle pranie
  • Nezanechávajú na bielizni biele škvrny
  • Dávkovanie je prehľadnejšie
  • Mnohé obsahujú voňavú a zmäkčovaciu zložku už priamo v géle a tak prídavný prostriedok nie je nevyhnutnosťou
  • Údržba práčky je pri pravidelnom používaní pracieho gélu oveľa jednoduchšia

My máme riešenie na dosah. Najlepšími pomocníkmi pri voľbe prostriedkov na pranie sú tri základné pracie gély:

  • Univerzálny prací prostriedok ELDA - ktorého skladné litrové balenie vydrží až na 40 praní, zanechá vašu bielizeň príjemne voňavú
  • Prací prostriedok na biele prádlo - odporúčaný pre udržanie žiarivej belosti bez použitia dodatočných bieliacich chemikálií
  • Prací gel DION - hypoalergénny prostriedok na pranie bieleho i farebného prádla

 

Všetky naše pracie gély sú dobre rozpustné i pri nízkych teplotách a zaručujú výborné pracie vlastnosti. Sú mimoriadne vhodné i pre ručné pranie, pri ktorom odporúčame dodržať rovnaké dávkovanie ako pri praní v práčke. 25ml pracieho roztoku však pri praní v rukách nechajte ideálne pôsobiť 10 minút v pokoji, až následne prádlo vyperte  a dobre vypláchnite.

 

Každá práčka, prací program ale i kvalita vody môžu ovplyvniť to, ako bude v konečnom dôsledku Vaša bielizeň pri častom praní vyzerať. Tu sú naše tipy, ako vždy z práčky vytiahnuť dokonalé prádlo, ktoré si kvalitu materiálu a farieb zanechá veľmi dlho.

 

Ak máte tvrdú vodu alebo používate vysoké otáčky, no chcete vašej bielizni ponechať jej mäkké vlastnosti a dokonalú čistotu, nalejte vždy pred praním do nádržky na aviváž 25ml Zmäkčovača prádla NEUTRO.

Zmäkčovač prádla NEUTRO je bez vône, je antibakteriálny, prádlo zbaví elektrizácie, neutralizuje pachy, je vhodný aj pre alergikov.

 

A posledná rada, ktorá platí všeobecne, nech už používate akékoľvek pracie a avivážne prostriedky, či periete iba ľahko znečistené odevy alebo sa potrebujete pravidelne zbavovať nepríjemnej špiny:

UDRŽIAVAJTE VAŠU PRÁČKU VŽDY ČISTÚ!

S neviditeľnými nánosmi priamo v práčke alebo v hadiciach si hravo poradí Dezinfekčný čistič práčky. V našej ponuke máme na výber verziu SOFT alebo STRONG. Výber skutočne záleží na tom, s akým prádlom denne bojujete a tiež akú vodu využíva oblasť, kde sa nachádzate.

 

Pre všetky ďalšie praktické rady a detaily o kvalitných pracích prostriedkoch, ako i iných voňavých doplnkov pre dokonalo čisté a voňavé prádlo nájdete na www.vonavydomov.eu alebo Vám odborne poradia naše asistentky v predajniach v Košiciach, v Banskej Bystrici, v Trnave, v Bratislave a v Brne.

 

Tešíme sa na Vašu návštevu online alebo osobne!